| Loolyy a întrebat:

Sunt obsedata de ideea de a slabicryingla burtica am 90 de cm iar pana in 2 septembrie vreau sa ajung la 70cryingtin regim de 3 zile doar ca azi am gafato[de maine nu se v-a mai intampla] si alerg cam 2 km in fiecare dimineata.Credeti ca o sa reusesc?sad

11 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu o sa reusesti. Tu te joci cu eu-eu: ma ingras, slabesc, repeta.
Daca vrei sa slabesti bine si vrei sa si tina, atunci trebuie sa te schimbi profund: viata mai activa, dieta rationala. Intra pe http://www.mypyramid.gov/ si gasesti aici sfaturi privind dieta, foarte important: nu grasimilor animale si hidrogenate, nu zaharului si produselor zaharoase, inclusiv sucuri. In loc de dulciuri poti consuma o lingura de miere sau un pumn de fructe uscate, in loc de sucuri bea suc la storcator, ceaiuri, compot (neindulcite). Foarte important ca dieta ta sa contina multe fructe, legume. Pentru omega-fat consuma aproximativ o cana de seminte sau nuci pe saptamana, sau peste oceanic. Mancarea sa nu contina conservanti artificiali (vezi vegeta, knorr, etc.), alte E-uri, pentru condimente uita-te pe retete pe net, sunt destule in care sunt prinse condimente naturale.
Si in privinta sportului, nu cred ca ajunge sa fugi 2 km. Eu zic sa faci un program mai complet, incalzire urmata de 3-5 serii de exercitii combinate: flotari, abdomene, genoflexiuni, spate, tractiuni (in loc de tractiuni exercitii cu galtera sau sticla de 1/2 cu apa), intre un grup de serii si altul alergare viteza. Dupa ce ai terminat toate seriile faci si alergare rezistenta. Incepi cu putin, 10-15 exercitii la o serie, 50-80 m la viteza si 1000-1500 m la rezistenta si cresti la 4-7 zile cu cate 2-3, 10-15, 100-200. In functie si de capacitatea ta. Si ar fi foarte bine daca poti sa faci inot.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu cred, dar e un inceput bun. Astfel de schimbari cer timp. Va trebui sa modifici definitiv modul cum te hranesti. Succes!

| Emmeii a răspuns:

Ar trebui sa mai introduci in programul tau cateva exercitii pentru abdomen. sunt peste tot pe internet.
succes.
pa palove struck

| Morphine21 a răspuns:

Ia omega 3winking

| Sweet00gum a răspuns:

Hmmmm... poate, deci ma cam indoiesc... ai putea merge la sala, sa incerci sa elimini mancarea nesanatoasa etc. Nu uita! lupta pentru fiecare centimetru, gandeste-te cat de bine vei arata! te pup, succes

| raluucaa a răspuns:

E mult prea scurt timpul in care vrei sa slabestihappy. Deci probabil ca nu

Dar te sfatuiesc sa mergi la aerobic, sa nu mananci dupa 6-7 seara si sa mananci multe fructe si legume. In rest. fii optimista pentru ca vei reusi in cele din urma.:*

| AdiSR a răspuns:

Este importatnt să nu slăbeşti rapid ci treptat. Nu-ţi faci bine deloc dacă tragi tare să slăbeşti într-un timp scăzut. Şi nu trebuie doar acum să ai regimul ăsta cât vrei să slăbeşti şi să devină un stil de viaţă. Dacă vei persevera cu siguranţă vei reuşi. Take care!

| rebecca_9144 a răspuns:

Sa-ti dau un sfat: nu mai manca deloc seara, dupa ora 6, tot ce mananci seara se pune pe burtica...mama mea asa a facut si in timp de 2 saptamani a slabit 2 kilograme... fundita>?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sicer sa itii zic da veii reusii, cea maii simpla miscare si de acum e inainte pentru corpul tau, dar mie ce imii recomanzii sa salbesc putin maii repedee in trun timp foarte rapid.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fathoo, ai slabit?hee hee

| leuxxx a răspuns:

Cu voiinta da dar nju cu autoflagelare maltratare