| cosmin23a a întrebat:

Tocmai mi-am comandat un sacou marimea 52, care cred ca e echivalenta cu L. Eu port marimea M, adica 48. L-am luat asa pentru ca era singura marime. Intrebarea e: pot sa-l fac la o croitorie marimea M? Si oare costa mult?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Il poti face cum vrei daca il duci la un croitor profesionist, nu stiu care sunt preturile acum

| suffarstar a răspuns:

Cred ca se poate ajusta, parca si tatal meu a dus la un croitor niste pantaloni de stofa pentru ca ii erau de alta marime.Habar nu am cat costa.

| Alicezzz a răspuns:

Mergi la croitor si vezi... dar eu stiu ca pentru marimea 48 barbati trebuie sa iti iei un S. pentru ca 52 este L si M cum ai spus tu este 50!winking

| Valentyna290497 a răspuns:

-Da, bine inteles ca poti! Nu foarte mult... in jur de 10-20lei

| Saramarinescu a răspuns:

Salut, Cosmin. Desigur, cu toate ca este posibil sa te coste destul de mult. Totusi, poti adresa o intrebare la o Croitorie in Bucuresti. Iti recomand cu drag Croitoria Picasso.

| Tudoran_Lucia_1980 a răspuns:

Buna, iti pot recomanda o dna croitoreasa si cred ca iti va lua undeva la un 30 ron. daca mai esti interesata iti las un nr de tel 0728767141, dna Nuti