| Sabina_1904 a întrebat:

TPU, am si eu 2 intrebari:
1)bicicleta medicinala/statica/fitness te ajuta sa slabesti(asta cu alimentatie sanatoasa aici ma refer fara grasimi, ducliuri sucuri acidulate si tot tacamu') sau doar iti face mushci la picioare?
2) abdomenele facute (tot cu o alimentatie sanatoasa) te ajuta sa ai un abdomen plat sau doar iti face muschi sau ceva de genu?
Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, bicicleta te ajuta sa slabesti, in special in partea inferioara a corpului.Pentru rezultate mai bune si mai rapide, poti combina exercitiile la bicicleta cu 15-20 minute de alergare zilnica cu viteza medie. Abdomenele te ajuta sa slabesti in aceasta zona si sa-ti mentii abdomenul plat.Numarul cel mai potrivit de abdomene ar fi de 50, facute o data la doua zile(nu zilnic, pentru a evita febra musculara si intinderile musculare), pentru a nu mari masa musculara in aceasta zona. E bine sa incepi usor, cu 20-30 o data la doua zile si sa avansezi pe parcurs la 50. Pentru rezultate foarte bune, combina abdomenele cu acest exercitiu abdominal pentru partea inferioara(abdomenele fiind pentru partea superioara a abdomenului): -http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4&feature=related incepe cu 50(sunt foarte usoare)si avanseaza pe parcurs la 100. Fa-le tot o data la doua zile.Succes.

2 răspunsuri:
| SteauaNordului a răspuns:

Exista un ghid de utilizare al biciletei
daca combini exercitiile slabesti. daca stai si dai din picioare si te uiti la tv, arzi grasimea de pe picioare si atat

2 prin abdomene arzi grasimile deci scabi de burta, deeeci ai abdomen plat.
desigur ti se dezvolta si muschii si e f important asta pentru ca ma tz cand vei deveni mama si nu ai muschii intariti ( de sport exercitii etc) vei ramane cu o burtaaaaaaaa mare si lasata care e total inestetica

| SlaYeR92 a răspuns:

Orice tip de efort fizic te ajuta sa slabesti atata timp cat transpiri. Asta inseamna ca se ard grasimi. Pentru a slabi mai eficient e indicat ca dupa terminarea exercitiilor sa nu bei/mananci macar 2 ore (2-3 guri de apa in cel mai rau caz) ca sa nu pui la loc ceea ce tocmai ai ars.

Daca vrei sa faci un abdomen frumos si repede, pune-ti in jurul abdomenului inainte sa faci exercitiile niste celofan sau ceva similar (ex: sac menajer) si prinde-l cu un brau ca sa incalzeasca zona. Daca faci cum trebuie transpiri foarte mult si ai rezultate destul de rapide.

La fel si cu bicicleta si cu orice alt tip de exercitii. Arzi si faci si muschi. Dar neaparat cu o dieta fara grasimi. Daca te imbraci gros e si mai bine happy