| Anonima0512 a întrebat:

TPU, ce imi recomandati pentru cresterea unghiilor?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un tratament hormnal, ca sa vezi cauza, ori deficienta de vitamine si minerale, care iti afecteaza unghia, de nu creste.

| Andreeush a răspuns:

Ulei de ricin.

| Ineys a răspuns:

Foloseste mainile mai mult.
Unghiile cresc mai repede la mana dominanta.
Cred ca trebuie sa devi ambidextru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,nu doar unghiile trebuiesc îngrijite, dar şi cuticulele.Cu ajutorul unor beţişoare de bambus special făcute pentru cuticule, acestea pot fi împinse uşor, după o hidratare prealabilă. Pentru hidratare poţi folosi uleiuri din comerţ sau uleiuri de casă. Uleiul de cocos ajută foarte mult la hidratarea cuticulelor şi creşterea rapidă a unghiilor.Mai întâi trebuie să masezi unghiile şi cuticulele cu ulei înainte de a merge la culcare, timp de 15-20 de secunde.Acest lucru te va ajuta la îmbunătăţirea circulaţiei sângelui şi mai ales la creşterea rapidă a unghiilor.Trebuie să dai formă unghiilor, asta ajută mult la creşterea lor.Multe fete fac această greşeală:folosesc oje nepotrivite unghiilor lor.Este nevoie permanent de bază pe bază de calciu înainte de a aplica oja.Şi oja ar trebui să aibă calciu.
Sper că te-am ajutat, o seară plăcută.

| AllexXtreme a răspuns:

Sa le rozi