| anonim_4396 a întrebat:

Uleiul de ricin chiar e bun la cresterea parului? Cat costa? M-am tuns in august foarte scurt, mai jos de umeri si nu il suport imi sta oribil...Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| RoXxy a răspuns:

Cel mai bun tratament pr cresterea parului:
Ulei de ricin+ulei de masline+vitamina A uleioasa+un ou.Cantitatea fiecarui ingredient depinde de cat ma lung iti este parul.Aceasta masca se pune la radacina parului apoi pe toata lungimea lui. Poti sta cu ea in par de la jumate de ora la o ora, dupa care te speli normal.Masca trebuie facuta o data pe saptamana sau de doua ori(cum vrei tu),iti va ajuta parul sa fie puternic din radacina, o sa iti creasca mult mai repede si frumos, va fi mai sanatos si luminos.Ingredientele se gasesc la farmacie:
uleiul de ricin=3 lei o sticluta de 25 ml
vitamina A uleioasa=3 lei o sticluta de 10 ml
uleiul de masline se gaseste si in magazine la un litru sau in sticlute mai mici si variaza ca pret.
Eu mi-am facut aceasta masca timp de vreo 4 luni cam de 2 ori pe saptamana si mi-a crescut mult parullove struck in sfarsit.Sunt f multumita de rezultatebig grin
Daca vrei poti sa iei si pastile REvalid care stimuleaza cresterea si intarirea parului dar si a unghiilor(nu are efecte adverse)
Sper ca te-am ajutat.Bye bye!

| Nolkyz a răspuns:

Este vreo 2-3 lei, din farmacie. sincer, chiar nu stiu cat ajuta la cresterea parului, dar merge incercat.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Este bun si impotriva matretii. Uite: http://sanatate.ele.ro/......5899.html.
Pret: 30 ml circa 5 lei.

| pitikaaaa a răspuns:

Da e bun pentru cresterea parului dar sa iti faci o masca cu el.
Uite o masca:
-2 galbenusuri de ou(crud)
-Vitamina A si E(nu e obligatoriu)
-2-3 lingurite de ulei de ricin(pui in functie de cat de scurt/lung e parul )
Dupa care amesteci bine, bine, o pui pe par si stai in jur de 30 min cu ea pe cap, dupa care faci baie.(o sa iti miroasa 2-3 ore putin parul` a oua).
Uleiul de ricin costa 6 lei(eu atat` am dat pe el)
:*pup

| danieldan123 a răspuns:

Da e foarte bun dar nu cred ca costa mult maxim 5 lei o sticluta de 50 MILILITRI PT C

| helenqw a răspuns:

Da ajuta, si foarte mult.Eu imi faceam masca cu vitamina A si E, ulei de ricin si ulei de masline. Si nu costa mult 3, 4 lei o sticluta.