| Panda a întrebat:

Unde imi pun cercel in buric? Si doare?

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Dupa parerea mea doare. Nu foarte rau, dar doare. Il pui la un salon de piercing si/sau tatuaje de obicei. Ai grija la igiena acelui salon. Si ai grija si la piercing-ul ala. De obicei se vindeca greu. Ii poate lua chiar si un an si vei avea probleme cu el daca il pui acum si mergi la mare sau faci baie pe cine stie unde. E mult mai mare riscul sa se infecteze. Ai grija!

29 răspunsuri:
| CrucifiedCountess a răspuns:

Din cate am auzit/stiu, cele mai dureroase piercinguri sunt cele in buric, sfarc si genital. Restul o nimica toata. Cel mai usor e cel din ureche (industrial) prin cartilaj big grin si nici cel din limba nu e foarte dureros.

| alexandra_1780 a răspuns:

Cercelul ti-l pui la un salon de piercing si tatuaje autorizat, dar sa fii sigura ca totul e steril. Iar cu durerea nu e chiar asa de insuportabila. Numai ca dureaza mult pana se vindeca. Al meu s-a vindecat in 4-5 luni, iar ca sfat curata mereu cercelul cu apa sarata (se gaseste la farmacie sau daca nu si acasa poti sa faci) care are rolul de a inchide rana...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu doare ca mi-am pus eu. Te duci la un salon specializat (eu m-am dus la fashion tattoo). primele zile sunt mai aiurea, dar apoi te obisnuiesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am cercel in buric de 1 an si nu m-a durut aproape deloc cand mi l-am facut, la inceput trebuie sa stai cu cercelul medicinal cateva zile sa iti puroieze ca sa ti se largeaca gaura. Nu doare deloc, acum depinde si de organism, eu am avut si in nas si in buza si in buric dar nu m-a durut. Na acum nu va imaginati ca nu simtiti nimica, simtiti o intepatura mica atata tot. De la 13 ani am avut o gramada de cercei si mi i-am dat jos pe toti, am mai ramas cu cercelul din buric...si acum vreau sa imi bag in limba..Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astazi mi l-am facut si eu. Nu doare asa de tare. Daca ati avut vreodata o branula cam asa e un pic mai tare doare, dar nu cine stie ce. Super tipa de la Vitan care mi l-a pus...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-am facut si eu gaura in buric anul trecut si nu m-a durut chiar deloc, s-a vindecat chiar foarte repede, l-am avut dat jos pe o perioada de 3 luni, apoi l-am pus iar si nu am avut nici o problema, s-a format gaura foarte repede timp de 1 luna! Incearca, nu pe toata lumea doare depinde si de tine cum esti ca persoana!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doare putinsad... mie mi l-a facut cu un spray foarte bun pentru amortizare. Il cumperi de la farmacie cu 10-8 lei[winking]

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetelor aveti incredere in voi! Nu doare. Cand mi-am pus cel de la salon mi-a spus asa "STAI CALMA SI SA NU IMI DAI PESTE MANA". Am simtit doar o intepatura si atat. Nici dupa aceea nu m-a durut si il am de 2 saptamani si sunt mandra de el happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am pus la o fata care lucrase la Blaj [salon din SV ] durere nu a fost, doar o senzatie urata. Simti cum trece acul prin tine laughing. In plus am auzit ca infectia daca e, apare in maxim 2 zile. Eu pot sa dorm linistita de acum. DECI, NU DOARE. Si chiar daca ar durea, baba la frumusete rabda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mall Vitan, acolo mi-am pus eu si sunt foarte multumita.Chiar daca cea care pune este hidoasa, dar iti pune binebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blondix si eu vreau sa imi pun cercel in buric dar mai am ceva de asteptat dar totusi. MAMA care are cercel in buric cand ajungi acolo sa te uiti mai intai la curatenia salonului ca altfel s-ar putea infectasad dar prima oara te pune pe un fel de scaun sau depinde ce are el acolo apoi iti da cu ceva in jurul buricului, un gel sau un spray si dupa cateva minute nu mai simti partea aceea. Apoi iti face gaura dar simti cum iti intra acul in piele si simti o intepatura si iti pune un cercel de obisnuire. Cand ti-l face nu o sa simti mare lucru dar dupa aceea e putin mai dureros, dar te obisnuiesti tu happyhappyhappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sincer mi-am luat o branula gri [cea mai groasa] de la farmacie, un cercel de buric din plastic, ca am auzit ca prima data cu plastic e bine, am luat si o pereche de manusi de-alea chirurgicale si mi-am facut. Il am de vreo doua luni si e vindecat calumea. thinking Nu a durut deloc, poate fiindca sunt gaurita mult, dar in principiu nu doare! Iti zic eu ca vei fi super multumita! love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu doare doar ca trebuie sa ai mare grija de el si sa-l cureti de doua ori pe zi. Dar difera de la fiecare om.
Nu trebuie sa-ti faci pierce-ul la orice colt de strada.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Eu mi-am pus luna trecuta la un salon de piercinguri si tatuaje si nu m-a durut deloc, sincer nu am simtit nimic. Nici atunci, nici dupa si nu am nici o problema cu el!happy Curaj nu doare si e frumos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Azi mi-am pus, mi-a fost foarte frica, dar se pare ca nu am avut de ce - nu m-a durut nici cat o pisctura!laughing Mi-a pulverizat un spray care mi-a amortit zona si a fost floare la ureche! Sunt super happy, imi doream de multi ani, dar mi-a fost frica happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa imi pun un cercel im ureche, am 11 ani si vreau sa stiu daca doare. Cercel imi pun la Coral in Targoviste daca ati auzit de Coral.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am cercel in buric de un an happy. Mi-am dat singura gaura si nu m-a durut deloc.laughingAm dat-o cu o branula gri. Nu doare si este foarte frumos. Am avut si in limba si in buza si in urechihappychiar nu doare. Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Mi-am dat si eu pierce in buric de 5 luni si vreau sa zic ca este super ok. De un an voiam insa imi era frica. Nu m-a durut pentru ca mi-a pus o crema anestezica. Eu mi-am dat in Mall Vitan. Mi-a dat o tipa super, nu m-a durut deloc. Barta::*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din contra... cel din buric nu doar delocwinking. Va spun din propria experientahappy

| alexxandru a răspuns:

In buric chiar nu stiu, piercing vreau sa-mi pun in arcada, in arcada am auzit ca nu doare, nici in buric dar, depinde cine ti-l face ca dupa 2 zile sa nu se infecteze, Doamne fereste!winking

| vintagegreen a răspuns:

Pe mine nu m-a durut, doar ca la inceput ai o senzatie aiurea, dar trece dupa cateva zile.

| MisterX a răspuns:

thinking In buric! laughing

Si prima data doare intotdeauna! rolling on the floor

| GhosT_8968 a răspuns:

Normal. E logic sa te doara! Fii barbatwinkingwinking by Gh0sT.

| GhosT_8968 a răspuns:

Da, te doare e logic dar daca ai vointa te asigur ca nu vei simti. Eu am 2 in urechea stanga, si un pierce in spranceana. Ok succes!

| Maria_Ana_1999_8Kpn a răspuns:

Dacă îmi pun pircing in buric după cat timp pot dormii pe burta?

| cris_8499 a răspuns:

Eu mi-am pus acum o saptamana si e ok...chiar nu doare. Si mie mi-a trebuit 6 luni sa prind curaj ca am tot citit porcarii pe net si m-am speriat! Si nu e asa ca pe net.In 30 sec esti gata si il ai:X

| carmencitaaaaaa a răspuns:

Am auzit cu nu doare mai deloc, simti cum te-ar ciupi un puricel.