| anonim_4396 a întrebat:

Va imbracati mai special pentru maine la biserica?

6 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Eu îmi iau o cămaşă movie, cu năsturei negri, foarte drăguţă, blugi negri, geacă de piele neagră şi cred că botine sau văd eu, depinde cum va fi vremea. Ideea e să arăţi frumos, elegant dar să se cunoască, că mergi la biserică, nu în club.

Sărbători Fericite!

| djdani2010 a răspuns:

Traditia spune ca in noaptea de inviere trebuie sa purtam haine noi.
uite un site cu traditii si obiceiuri Romanesti.
http://www.diane.ro/2012/04/sambata-mare-traditii-superstitii-si.html

| heAdgN a răspuns:

Nu.
Doar ma duc la biserica nu la discoteca sau club!

| 123lalala a răspuns:

Da. pentru ca e zi de sarbatoare

| AnonimulCurios a răspuns:

Sfatul meu este sa te imbraci cat mai elegant. Nu trebuie sa te imbraci in asa fel in cat sa atragi atentia, te duci la biserica nu la discoteca!

| fictionperson a răspuns:

Ideea ar fi sa nu fii foarte excentric/ca. Imbracaminte Casual sau Eleganta, sfatul meu!