| anonim_4396 a întrebat:

Va salut! Mi-am facut un tatuaj acum 10 zile si problema e ca s-au pierdut mici detalii din cauza cojilor. Stie cineva dupa cat timp mi-l pot retusa? Adica trebuie sa astept 1, 2 luni cat dureaza in mod normal sa se vindece tot locul sau pot si din a 2, 3-a saptamana dupa ce tatuajul nu mai face coaja?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Logica imi spune ca dupa ce numai face coaja, dar eu zic sa mai astepti mai mult timp ca sa fii sigur.

1 răspuns:
| movi a răspuns:

Cred ca trebuie sa astepti sa se vindece tot, dar daca nu ai grija si nu te dai cu crema si rupi cojile sau nu respecti sfaturile celui care iti face tatuajul degeaba il retusezi. Este posibil si ca dupa ce se vindeca sa se vada acele detalii pentru ca la inceput tusul, culorile inca se amesteca si nu sunt bine asezate pe piele.