| NimeniAltulDecatEl a întrebat:

Vă salut pe toți, acum ceva mai mult timp mi-a crescut pentru prima dată păr pe piept și pe burtă etc. Și pentru cei care știu știti ca, când îți crește pentru prima dată ar trebui cel puțin așa cred eu să fie puțin mai deschis la culoare să nu fie așa de negru. Ei bine m-am ras cu bigul în zona buricului pentru ca arăta jenant părul din zona aia. Acum observ ca părul din zona aceea e puțin mai închis la culoare față de cel de pe piept spre exemplu întrebarea mea este ce pot să fac să-l aduc la normal excluzând decolorarea lui, folosirea epilator ului, folosirea cearei și alte care necesită saloane sau produse de cumpărat(menționez sunt băiat). Mulțumesc anticipat

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Daca dai cu lama sau ceara sau orice altceva nu va afecta deloc culoarea firului de par.Plus ca e normal sa creasca si acolo, nu inteleg ce este asa jenant, de parca e ok sa creasca pe piept
dar la cativa centimetri mai jos e super gretos. laughing What? Nu stiu de unde aceasta perceptie, zau.

Poti in schimb sa il decolorezi cu apa oxigenata, alta metoda nu exista.Parul va creste asa cum doreste el, depinde de genetica si atat, nu de altceva din exterior.Prin urmare nu te mai stresa inutil ca nu ai de ce.