| Park1Suin a întrebat:

Vreau coafuri japoneze usor de facut.

3 răspunsuri:
| Liiiax99 a răspuns:

Coc japonez:
Pasul 1: Separa bretonul de restul de par. Rasuceste-l usor pentru a forma o bucla in fata si fixeaza-l cu ace de par la nivelul unde vrei sa vina cocul

Pasul 2: Prinde restul de par intr-o coada la nivelul unde ai fixat bretonul si infasoara in jurul bazei cozii, varful ramas liber al bretonului. Separa coada in mai multe suvite, aplica spuma pe ele, apoi onduleaza-le la varfuri cu ondulatorul.

Pasul 3: Ia fiecare suvita in parte si formeaza cu ele o bucla. Fixeaza-le apoi la baza cozii.

Pasul 4: Procedeaza asa cu fiecare, fixandu-le in jurul bazei cozii de cal pana ce se formeaza un coc

| ღMaryaღ a răspuns:

Coc japonez:
Pasul 1: Separa bretonul de restul de par. Rasuceste-l usor pentru a forma o bucla in fata si fixeaza-l cu ace de par la nivelul unde vrei sa vina cocul

Pasul 2: Prinde restul de par intr-o coada la nivelul unde ai fixat bretonul si infasoara in jurul bazei cozii, varful ramas liber al bretonului. Separa coada in mai multe suvite, aplica spuma pe ele, apoi onduleaza-le la varfuri cu ondulatorul.

Pasul 3: Ia fiecare suvita in parte si formeaza cu ele o bucla. Fixeaza-le apoi la baza cozii.

Pasul 4: Procedeaza asa cu fiecare, fixandu-le in jurul bazei cozii de cal pana ce se formeaza un coc. Funda!