| roxymaria a întrebat:

Vreau sa am dintii albi. Am citit pe internet mai multe articole si as vrea sa incerc metodele babesti cu bicarbonat de sodiu. In cat timp as putea avea un rezultat mai bun? sau ar fi alte metode? multumesc

Răspuns Câştigător
| Loly_9853 a răspuns:

Buna,
Daca te speli pe dinti cu bicarbonat sau sare o data la 7-10 zile (nu mai des), dintii tai se vor albi vizibil.Cam in 2 saptamani de ingrijire corecta a dintilor si folosire de produse specifice o sa se vada primele rezultate.
Succes!

10 răspunsuri:
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Spală-te cu sare în fiecare dimineață, sigur vor apărea rezultatele!

| mihaibrasov a răspuns:

Detartraj + blend-a-med 3d white si o sa vezi o diferenta enorma. Totusi detartrajul e neplacut si costa bani multi, iar pasta aia de dinti e scumpa.

| Ade a răspuns:

Metode Babesti, NU, NU, NU! Pasta de dinti cu efect de albire, o curatare profesionala la stomatolog. Dar ai rabdare...cu graba strici treaba.

| drAn3 a răspuns:

Pai... te poti duce la magazin si iti poti cumpara o paste de dinti cu efect de inalbire a dintilor. Bicarbonatul de sodiu am inteles si eu ca e bun, dar afecteaza dintii, motiv pentru care e bine sa-l folosesti doar 1 data pe saptamana.
Cumparati cel mai bine o pasta, o crema pentru inalbirea dintilor, se gasesc o groaza. Si pentru rezultate mai bune, te poti duce si la un medic stomatolog, pentru o profilaxa.

| roxymaria explică:

Si ce suma de bani mi-ar trebui pentru albire si curatare?

| rapidist a răspuns:

Cel mai simplu sa te duci la stomatolog pentru curatire si albire.

| Deeutzica a răspuns:

Eu zic ca nu ar trebui sa faci asta nai vazut la stiri daca folosesti leacuri babesti mori...

| Adina_3463 a răspuns:

Recomand o vizita la dentist. e putin mai costisitor dar macar stii ca e facut de profesionist si dureaza mai mult decat bicarbonatul sau mai stiu eu ce. app, daca folosesti bicarbonat sau zeama de lamaie(am mai auzit) iti distrugi dintii.mai ales daca ai fisuri sau plombe puse.pa!

| unknownword a răspuns:

Bicarbonatul iti intareste dintii, ii si albeste, dar nu foarte tare