| BOB_nom a întrebat:

Vreau sa am dintii mai albi fara sa mi-i stric. Cum sa fac?

4 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Ca sa ti-i albesti, trebuie sa cureti un strat din smaltul ingalbenit. Nu ai cum sa ii albesti fara sa zgarii smaltul. Poti sa te speli 1 data pe saptamana cu bicarbonat si poti folosi o pasta de dinti pentru albit. Eu am folosit 3d white lux, de la blend-a-med si s-a vazut diferenta un pic. Daca vrei sa ti-i albesti mai vizibil, ia-ti un tratament de albire acasa sau mergi la un stomatolog. E destul de scump, insa.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Eu iti recomand pastele de dinti pentru albire... Ca... Blend-a-med 3d white luxe, Colgate - advanced whitening sau... Hollywood smile de la Pearl drops. Se vede o diferenta... Mai ai varianta de a merge la dentist si a face un tratament de albire. Rezultatele acestui tratament depinde de mai multi factori printre care vitalitatea dintelui este esentiala. Succes!

| Zâmbărici a răspuns:

Mergi la stomatolog si iti va da un tratament de albire dar este foarte scump iti zic de pe acum k mama e stomatolog sh pana mea...

| me_6767 a răspuns:

Mergi la medik si urmeaza un tratament de albire! NU DOARE!