| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa devin manichiurista sau coafeza!
Ce sa aleg? Unde se castiga mai bine? Voi ce ati alege?
Serviciul de manichiurista ma atrage mai mult, dar cred ca e cam greu sa faci o gramada de modele si trebuie sa ai multa rabdare (ceea ce nu am)!

Dar cred ca munca de hair-stylist nu mi-ar placea, chiar daca as castiga mai bine!

Răspuns Câştigător
| Kitty3D a răspuns:

Heii :*.
Poti fi si aman2 big grin
daca te chinui iti deschizi un salon care sa fie al tau
poti face si manichiura si pedichiura dar poti sa fi si coafeza big grin
intr-adevar daca est hair stylist ai castiga mult mai bine. big grin
dar ai putea sa le faci pe aman2 eu cunosc o fata care are propiul salon si stie sa puna si unghii, sa tunda, sa penseze. big grin.
Funda? :*:* xoxo.batting eyelashes

4 răspunsuri:
| smile20000 a răspuns:

Daca nu muncesti din greu o sa castigi de ex mama este doctor si e foarte greu tura de zi- tura de noapte da macar primeste 2000 de lei pe luna

| Karizma a răspuns:

Poi ca manichiurista este greu ca trebuie sa ai grija sa nu ii ranesti pe clienti,iar ca si coafeza trebuie sa ai rabdare la fel de mutla ca la manichiura,pentru ca trebuie sa uzi parul, sa stai su pieptenul si cu foarfeca pana ti se face rau sad deci eu ti-as recomanda manichiurista big grin chiar daca trebuie sa faci modele pe unghii, poate fii chiar distractiv uneoriwinking :p happy >big grin

| Mihaela23_2814 a răspuns:

In general e bine sa faci ceea ce-ti place. Dar pentru a putea profesa ai nevoie de multe ingredinte printre care si RABDAREA, iar tu singura ai spus ca nu ai rabdare. Deci, pentru a face alegerea cea buna, ar trebui sa le pui pe amandoua in balanta(n.r. manechiurista si coafeza) si sa ao alegi pe cea mai ''INDREPTATITA''.

| MalinaAndreea a răspuns:

Pai eu am o vecina care lucreaza pe ambele parti...deci poti face ambele.La bani se castiga destul de bine.