| viorrrel a întrebat:

Vreau sa mi dau comanda de o geaca si nu stiu ce marime sa mi iau...Am 1,75 si in jur de 60 de kg, ma puteti ajuta?

Răspuns Apreciat de Editori
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Masoara distanta intre varfurile umerilor. Daca ai 46 cm atunci ai marimea 46. Daca ai 46 afli apoi ghidul marimilor: http://www.mango.com/....../index.php
Ideea este sa stii si unde-i facuta haina pentru ca XXl in Europa este altceva cu XXl in China. Unele magazine te lasa sa scrii la observatii si comentarii. Scrii acolo marimea in cm. Oricum, poti trimite haina si sa iei alta in 15 zile calendaristice (zi de zi). Atata doar ca returul este pe banii tai.