| CataNH a întrebat:

Vreau sa-mi fac parul cu albastru de metil, dar nu vreau sa se ia pe perne sau pe haine!
Ce sa fac?
Si cum imi fac parul?
Dau cu albastru de metil pe par uscat sau ud?

3 răspunsuri:
| BlackheartQueen a răspuns:

Eu am folosit violet de gențiană. Coafeza mi-a spus cum să procedez. După ce te speli la cap, îți pui albastru de metil într-un vas cu apă și îți ții părul acolo până vezi rezultatul pe care îl dorești. Cantitatea de metil pe care o adaugi în apă depinde de albastrul pe care vrei să îl obții. Apoi te usuci și la mine nu s-a luat pe nimic.

| ithunder a răspuns:

Părul trebuie să fie pe păr ud ca apoi să se usuce.
Încearcă ca în primele 2 zile să pui ceva pe pernă apoi să pui capul, poate apoi nu se mai ia.
E o idee, un sfat.

| Denisa885 a răspuns:

Dai pe parul uscat, il usuci apoi si il prinzi in coc