| DenizaVonDe a întrebat:

Vreau sa stiu agentii de modelling din bucuresti sector 3! merci!

Răspuns Câştigător
| BOOBZen a răspuns:

Iti dai seama ca daca vrei sa fii model trebuie sa mergi in strainatate,acolo devin modele bune.Dar vreau sa-ti zic lucruri importante pe care in Next Top Model nu cred lea mentinut,ok:
Sunt trei feluri de modele,poti fi una dintre aceste modele,sau sa fi doua sau chiar cele trei,cele trei feluri de modele sunt:
Model Hig Fashion,aceste sunt modele care trebuie sa fie interesante,ele sunt Haute Couture,cauta pe net ca sa afli ce inseamna,deci nu trebuie sa fie frumoase,ci fete interesante,la fel si Modele Comerciale:Ele trebuie sa pozeze vioi,ele fac reclame la produse cosmetice,intr-un fel fashion,
Iar modele Catalog,daca vezi poze in magazine cu fete care poarta acele haine din magazin,ei,alea sunt modele catalog
Alte lucruri,exista modele marime plus,ce inseamna asta? Astea sut modele care nu sunt slabe,ele arata ca un corp slab dar parca ar fi marite,pe scurt nu slabe,ci voluminoase,dar daca ai burta,sau esti obeza,sau un corp normal nu stiu esti marime plus,dar sunt rare,poti cauta imagini pe net sa vezi cum sunt,si mai exista modele petite,ele au o inaltime normala,nu sunt inalte,dar e destul de greu sa devii model petit,fiindca agentiile nu accepta fete care nu sunt inalte,secretul este sa arati inalta in poze,oamenii sa creada ca esti gigantica,dar si astea sunt tot rare.
Si trebuie sa stii multi designeri si sa stii un lucru despre ei,daca un designeri te angajeaza,trebuie sa stii lucruri despre el,
.
Deci concluzia e ca nu trebuie sa fii frumoasa,ci sa ai o fata interesanta,daca esti frumoasa esti plictisitoare pentru modeling,e adevarat,si ca sa stii sa compari genurile de modele cauta pe net poze cu ele,modele:high fashion, commercial, catalog.Si modele bune devin de mici, de la 9 ani trebuie sa exerseze,si cand e timpul sa te duci la agentie,trebuie sa ai un portofoliu cu poze de modeling cu tine,ei trebuie sa vada cum pozesi,dar sa le spui ce tip de model ai pozat in poza aia,poti sa le si combini,dar e greu,nu e usor sa fii un model bun,daca esti un model foarte bun,vei poza in revista Vogue,e o onoare sa pozezi in revista asta,e prima revista fashion, a aparut in 1892, si inca se mai face,e o revista high fashion,poti vedea poze pe net,dar si revista Seventeen e o revista unde modelele sunt commerciale, poti vedea pe net, si cele catalog cum vezi pozele in magazine de haine.Sa te faci model e bine sa pleci in strainatate,sa cauti o agentie buna,stiu o agentie, se numeste IMG MODELS, intra pe site sa vezi mai multe detalii:http://imgmodels.com/, o agentie care te va face model,dar in modeling,va trebui sa suporti niste consecinte,va trebui sa rezisti la NU-urile care ti se vor zice,e greu sa devii,ti-am spus aceste lucruri ca sa te ajut, si sa te pregatesti, sper ca te-am ajutat

1 răspuns:
| Allehoran21 a răspuns:

Cea mai buna agentie din Ro este MRA models.Eu sunt model acolo si este foarte buna. Poti intra si pe site-ul lor MRA models pentru mai multe detalii