| anonim_4396 a întrebat:

Absolventii de Drept pot lucra in cadrul Politiei?

4 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Din cate stiu eu, sunt chiar cautati absolventii de drept in Politia Romana. Daca vrei sa lucrezi in acest domeniu, iti urez mult succes!

O seara faina!

Daniel.

| a2 a răspuns:

Da. eu stiu pe un baiat... barbat care nu a intrat la academie, a facut drepu' si acum este jurist la politia din Deva. Deci da se poate... dar daca faci academia si dupa aceea dreptul primeti avansare in grad thinking
O zi buna! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, dar de ce ar vrea sa devina militieni?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Da, pot să lucreze în Ministerul Administrație și Internelor ca: referent cu studii superioare (civil), jurist (ofițer de poliție), ofițer de poliție (din sursă externă).
Pa, pa.