| Iepurash95 a întrebat:

Acordati-mi niste sfaturi!((( Doresc dupa 9 clase sa plec la colegiu dar nu stiu ce specialitate sa aleg sunt fata si de aceea doresc sa-mi aleg ceva mai folositor... Unde as putea pleca? ((( mrc anticipat

Răspuns Câştigător
| GabrielaIoana a răspuns:

Eu iti recomand sa merci pe Colegiu Economic. big grin
Eu sunt la un astfel de liceu pe comert(e un profil care te ajuta sa mergi la ASE).Am ales profilul pentru ca comertul este tot ce se afla in jurul nostru si poti gasi destul de usor loc de munca.Ti-l recomand!

2 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Bagate la frizerie

| kzd a răspuns:

Daca iti place sa faci compuneri sau sa raspunzi oamenilor, sa le asculti problemele, sa citesti, partea umanista - da la uman. Daca iti place sa faci probleme sau programe sau chestii de logica - da la clase de real. oricum eu am clasa de real si sunt 22 de baieti si 7 fete si la uman invers deci cred ca baietii sunt mai mult pentru real si fetele pentru uman. dar nu e o regula, tu decizi. oricum poti sa schimbi profilul cand vreiwinking pace!