| DaltonCastle a întrebat:

Am nevoie de un CV europass pentru stagiul de practică și nu îmi iese deloc.
Am încercat să-l completez pe hipo și să-l descarc dar iese extrem de urat aranjat și cuvintele sunt distorsionate.
Apoi am încercat pe europass.eu sau ceva de genul si când am dat download nu arata ca CV-ul europass standard.
În final am descarcat un template și am completat în Word dar când adaug mai multe la experiență profesionala sau studii mi se strică rau de tot tabelul cu limbi străine.
Ce e de făcut? Marți am de predat CV-ul europass și nu știu cum să-l fac sa arate perfect cum e pe net.
Știu ca problema e la mine deci nu vreau hate.

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Daca ai un template, poti sa folosesti fie Adobe Fill&Sign, fie Drawboard pdf pentru Winows (din Microsoft Store).
Ciudat ca pe siteul europass nu funcționează.