| Moarcas_Cosmin-Ionut_1995 a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care sunt din Brasov. Dintre liceele Moisil si Unirea pe care l.ati alege tinand cont de profesori. As dori sa merg la unul dinte acestea insa nu m-am hotarat deoarece nu stiu care are profesori mai buni( in special de matematica informatica si fizica). Nu am de gand sa aleg un liceu in care nu se invata fiindca doresc sa urmez facultatea de informatica din Bucuresti.

Răspuns Câştigător
| Ironwin a răspuns:

Daca nu poti intra la Saguna, atunci incearca in ordine : Mesota, Moisil, Unirea sau Emil Racovita.

| Moarcas_Cosmin-Ionut_1995 explică (pentru Ironwin):

Asadar imi sugerezi sa aleg Moisil....As fi vrut la Mesota insa am media 9.27. Mediile de anul acesta sunt mult mai mari prin urmare nu am sanse la Mesota.

| Ironwin a răspuns (pentru Moarcas_Cosmin-Ionut_1995):

Da, Moisil este axat numai pe mate-info, nu are alte specializari.