| Danezul99 a întrebat:

Are cineva idee cu ce se ocupa cei de la I.G.I?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

I.G.I fiind cine? >>Inspectoratul General pentru Imigrări?

"Inspectoratul General pentru Imigrări (IGI) este o structură de specialitate a administrației publice centrale din România, instituție publică cu personalitate juridică, în subordinea Ministerului Administrației și Internelor. A fost înființat în anul 2012 prin reorganizarea Oficiului Român pentru Imigrări în vederea prevenirii și combaterii imigrației ilegale."

atributiile sale le regasesti in lege aici :

https://lege5.ro/......regulament

| PufuletiStarNesarati a răspuns:

Cu ce vor ei, nu ai tu treaba lor, in general sunt spioni prin Lesoto.