| ramoina a întrebat:

As dori sa stiu, daca doresc sa dau la Facultatea de Arhitectura, din ce materii se da admiterea si daca se poate face aceasta facultate la fara frecventa. Si va ma rog sa-mi spuneti cateva din materiile care se studiaza in cadrul acestei facultati.

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca intri pe site-ul facultatii, gasesti absolut toate informatiile. Nu cred ca Arhitectura are fara frecventa. Ca si medicina, de altfel...ar fi si culmea sa locuiesti la etajul 10 al unui bloc proiectat de cineva care a dat pe la facultate din Paste in Craciun.

| scootsie a răspuns:

Nu exista arhitectura la fara frecventa... Daca ar fi, ar insemna sa proiectezi ipotetic, nefacand practica cu specialisti... Dar daca inveti serios la matematica si desen tehnic, asta cu cca 2 ani inainte de examen, ai toate sansele sa reusesti la zi, desi de obicei sunt putine locuri la arhitectura. Dar este o meserie extraordinara...de fapt o arta, sa creezi ceva cu mintea si mainile tale...