| PascuBogdan a întrebat:

Ce materii se studiaza la facultatea de arhitectura?

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| SemicercPregatireAdmitereArhitectura a răspuns:

Buna.
Se studiaza mai multe materii. Istoria arhitecturii, geometrie descriptiva, notiuni elementare de structuri, notiuni de constructii, desen si studiul formei, dar cea mai importanta este proiectarea. In fiecare an ai de facut 4-5 proiecte de cladiri sub indrumarea unui arhitect.
Admiterea la facultate consta doar in desen si 20%media de la bac.
Ca sa stii sa desenezi, trebuie sa te apuci de pregatire cu un an sau preferabil 2 inainte de examen.
Daca te tenteaza, intra pe pagina noastra de Facebook, sa aflii mai multe detalii :)

https://www.facebook.com/semicercarhitectura