| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu daca a absolvit cineva sau este in curs la postliceala(ploiesti si nu neaparat)sa imi dea mai multe detalii.
Eu sunt sigura ca o sa iau bacul, insa nu prea vreau sa merg la facultate, si de aceea m-ar interesa mai mult o postliceala.

Răspuns Câştigător
| rozalia25 a răspuns:

De munca se gaseste greu si cu facultate si fara. O diploma se ia usor, dar angajatorii au niste pretentii de ti-e si frica sa mergi la interviu. Pentru a avea mai multe sanse: cu cat mai multe calificari cu atat mai bine. Decat o facultate lesinata mai bine o postliceala de asistent medical, un curs de coafeza/cosmeticiana, unul de contabilitate si unul de operare calculator. Asa iti cresti de 4 ori sansele de angajare, si in tara si in strainatate.

2 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Fara facultate nu faci nimic in viata!
Am prieteni care dupa 2 ani dupa ce au terminat automatica la politehnica nu se pot angaja, iar tu crezi ca cu postliceala se vor uita angajatorii la tine? Iti zic ca un amic bun chestiile astea. In curand ai tai nu o sa te finanteze, iar tu cu postliceala nu prea ai sanse in ziua de astazi... Succes la facultate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rozalia sunt perfect de acord cu tine. mie mi ar fi placut sa dau la medicina dar asta ar fi insemnat sa plec din ploiesti.decat sa arunc un amarat de dosar la o facultate cu un profil care nu ma incanta si sa ies cu o diploma.mai bine aleg postliceala. vb ta in ziua de azi toata lumea face facultate.