| Jony123 a întrebat:

As vrea sa urmez o cariera militara sau politie (Jandarms, Pompier, Militar, Politist). Care din ele ati recomandauo? La academie am inteles ca se intrat tare greu fara spaga si m-as gandi la scoala de subofiteri si maestrii militarii. Deci, care ati recomandauo? Dati niste argumente pentru raspunsul vostru. Dau funda la un raspuns calumea!winking

2 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

Eu sincer ti-as recomanda Armata. E greu pana intri pentru ca e destul de mult de invatat dar dupa ce intri nu ai probleme si cand termini ai locul de munca asigurat si un salariu bun ( cu tot cu banii de chirie peste 20 de milioane) plus ca ai posibilitatea sa pleci in Afganistan si sa faci mult mai multi bani. Academii sunt 4 in tara ( daca vrei sa dai la ofiteri) : Sibiu, Brasov, Bucuresti si Constanta. Poti cauta pe net sa vezi fiecare cu ce se se manaca (sunt diferite, fiecare cu alta specializare) si iti alegi ce vrei. Daca vrei la subofiteri tot asa uita-te pe net, pe site-ul MApN. Eu nu stiu sa iti zic exact ca nu m-a interesat niciodata nimic pentru subofiteri.
De restul ce sa-ti zic... e ok fiecare dintre ele problema e ca s-a ajuns in situatia in care termini si nu ai loc de munca, practic ai facut scoala degeaba( cunosc cazuri)

| katahd01 a răspuns:

Eu as recomanda jandarmeria sau o cariera in criminalistica. In cazul in care esti mai rece sau mai nepasator du-te cu armata se castiga foarte bine si fa academia intri locotenent parca...