| anonim_4396 a întrebat:

Asistent medical sau profesor pentru învățământul primar?
De ce una si nu alta?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca una e alta si alta nu e una.

| Adry05 a răspuns:

Ai pus niste domenii care n-au absolut nicio legatura si efectiv te duci spre ala de care esti pasionat, n-are nimeni ce alegere sa faca decat tine, te gandesti ce ti-ar placea mai mult sa faci in timpul vietii si aia e

| RobertMoon a răspuns:

Asistent medical se plateste mai bine, dar este o meserie mai urata decat profesor, trebuie sa lucrezi si noaptea daca esti asistent la spital, ai responsabilitate mare deoarece trebuie sa ai grija mereu cum intepi, cu ce si ce-i faci pacientului, dai peste tot felul de oameni.
Profesor pentru invatamantul primar este o meserie usoara, mereu ai un program fix, daca iti plac copii este meseria perfecta, singura problema ar fi ca nu este platita bine si poate uneori nu primesti respectul pe care il meriti de la copii(asta depinde si la ce scoala esti profesor).
In principiu trebuie sa alegi ce iti place, nu ce iti zice cineva, meseria care crezi ca ti s-ar potrivi si sa faci un exercitiu de imaginatie punandu-te in locul unui profesor sau asistent, care ti s-ar parea cel mai ok pentru tine ala trebuie ales, succes.

| XxKAMELIAxX a răspuns:

Buna! Daca ai vrea ca asistent medical..trebuie sa nu lesini cand vezi sangele, cand trebuie sa faci o injectie, etc.da, e adv..se plateste mai bine decat un profesor..depinde acum.
Daca ai vrea sa fii profesor pentr invatamantul primar si acest job se plateste bine..depinde ce ti-ar placea happy
Bafta in viata!