| Anonima784 a întrebat:

Astăzi am aflat ca la academia militara din Sibiu la admitere este și informatica, pe langa matematică și engleză. Sunt foarte dezamăgită, după ce că sunt la un profil uman și trebuia să învăț matematică, acum nu mai am nicio șansă. Absolut nicio șansă... Mi-aș fi dorit foarte mult să dau la această academie...

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai ai timp pana in vara. Exemplu: eu. Tatal meu a fost ofiter. Maica-mea a spus ca-i ajunge un ofiter in familie si nu mai vrea altul. Am facut o conventie cu ea sa dau (pe cinstite) la facultate si daca nu reusesc sa merg la armata. Facusem si eu sectia uman. N-am reusit sa intru la facultate ca mi-a cazut ceva din Programul Partidului Comunist Roman si nu se facea in scoala asa ceva, dar fiecare cetatean era obligat sa-l cunoasca. M-am angajat si am lucrat pana la sfarsitul lunii ianuarie di anul urmator. Apoi m-am apucat de invatat matematica de real, singur, fara profesor ( pe vremea aceea era o rusine sa mergi la meditatii ). Am dat examen si iata-ma! Astazi sunt pensionar M.Ap.N.