| ELD a întrebat:

Aveti idee ce facultate ar trebui sa urmezi pentru a te putea angaja la o firma de curierat? multumesc.

Răspuns Câştigător
| MaurSEF a răspuns:

Depinde ca ce vrei sa te angajezi,daca vrei sa fii la ghiseu,sa completezi dosarele,coletele,si chestii de genul,ai nevoie de stiinte economice, sau gestiunea afacerilor. Daca vrei sa fii sofer, ai nevoie de cat b, si pentru mai multe sanse, de BC+E.bafta

| ELD explică (pentru MaurSEF):

Sunt fata si as vrea sa livrez coletul la domiciliu cu o masina mica, prin urmare imi trebuie doar categoria B. Mai am o intrebare...crezi ca as putea urma facultatea de stiinte economice, daca sunt la liceu pe profil uman, adica daca as putea face fata.

| Eidriana a răspuns (pentru ELD):

Chiar daca esti la profil uman te-ai putea descurca. Si eu am avut colegi la facultate care au fost la uman si au terminat faculatea. Asa ca nu-ti face probleme, totul va fi ok.

| MaurSEF a răspuns (pentru ELD):

Da,poti sa faci facultatea, in mare parte se schimba tot acolo, nu tine nimic de ce ai invatat in liceu.Doar bazele pe care ti le pun profesorii din liceu te ajut, atat, restul se invata de la 0.Bafta in ce vrei sa faci

| ELD explică (pentru MaurSEF):

Multumesc pentru raspuns.

6 răspunsuri:
| Eidriana a răspuns:

Nu stiu daca iti trebuie neaparat facultate pentru o firma de curierat. Poate Stiinte Economice pentru ca lucrezi cu documente. Si sa ai permis de conducere. Succes!