| gabytuca99 a întrebat:

Aveti informatii despre cariera lui Miley Cyrus?

Răspuns Câştigător
| Phoenix1 a răspuns:

Am eu http://ro.wikipedia.org/wiki/Miley_Cyrus iar pentru ultimele stiri despre ea uitate aici http://www.myidol.ro/ Funda:D

12 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

A pupat in fund si a ajuns vedeta. The end.

| Phoenix1 a răspuns:

Http://www.myidol.ro/ aici poti vedea ultimele stiri despre ea iar aici poti vedea informatii despre cariera ei http://en.wikipedia.org/wiki/Miley_Cyrus Funda:d

| JustMelavJustMe a răspuns:

Ti-as da dar ar trebui sa scriu pe google "miley cyrus - wikipedia" apoi sa intru pe site, sa dau copy / paste, sa ma intorc la TPU. sa-ti scriu mai jos rasp. si sa-l trimit. Si ar fi cam mult... sper ca te-ai prins daca nu stii sa faci asa ceva, totusi te voi ajuta :
iley Ray Cyrus [1] (pe numele adevărat Destiny Hope Cyrus, n. 23 noiembrie 1992, Nashville, Tennessee, Statele Unite ale Americii)[2][3] este o cântăreaţă şi actriţă americană. Miley este cunoscută pentru rolul ei din serialul Hannah Montana şi din filmul The Last Song. Deoarece serialul a avut un mare succes în Statele Unite, în octombrie 2006 a fost lansat o coloană sonoră a acestuia. Cariera solo lui Miley Cyrus a început cu albumul Meet Miley Cyrus care a fost lansat pe 23 iulie 2007, album ce includea şi hitul „See You Again". Al doilea album al artistei s-a numit Breakout şi a fost lansat pe 22 iulie 2008, fiind primul album fără franciza Hannah Montana. Ambele albume au debutat în clasamentul american Billboard 200 pe locul întâi.[4]. În 2007 Cyrus a susţinut turneul mondial Best of Both Worlds Tour după care a fost creat filmul Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert. În 2009 a început al doilea turneu, numit Wonder World Tour.

Miley Cyrus a interpretat vocea lui Penny din filmul Bolt, şi a înregistrat piesa „I Thought I Lost You" din coloana sonoră a filmului cu John Travolta, piesă pentru care a primit o nominalizare la Globul de Aur. Ca urmare a serialului Hannah Montana a fost creat un film numit Hannah Montana: Filmul. Filmul a fost lansat pe 10 aprilie 2009 în Statele Unite. În 2008 Miley a apărut în topul revistei Time „Cele mai influente 100 de persoane din lume".[5]. În 2008, revista „Forbes" a clasat-o în topul Celebrity 100 pe locul 35, cu încasări de peste $25 milioane de dolari[6], iar în 2009 pe locul 29[7]. De la începutul turneului Wonder World Tour Miley a vândut peste 14 milioane de albume.
Si mai detaliat:
Miley Cyrus a fost interesată de teatru încă de cand avea 9 ani, luând lectii la Armstrong Acting Studio când familia ei locuia în Toronto, Canada[19]. Începutul carierei sale a fost marcat de roluri minore, debutând cu un rol minor în serialul tatălui ei, Doc, în care a jucat-o pe Kylie. În 2003 Miley a jucat în filmul lui Tim Burton, Big Fish, unde a interpretat-o pe „Young Ruthie" (tânăra Ruthie).

La 12 ani a audiţionat pentru rolul „Lilly Truscott" în serialul Hannah Montana[20]. Directorii executivi de la Disney au crezut că e prea mică pentru rolul acela, dar după mai multe insistenţe ea a fost rechemată pentru audiţii. În cele din urmă ea a audiţionat pentru rolul principal, „Zoe Stewart". După ce a câştigat rolul, numele personajului a fost schimbat la „Miley Stewart". Potrivit preşedintelui companiei Disney Channel, Miley a fost aleasă pentru performanţa şi caracterul ei energic şi a fost vazută ca o persoană „care se bucură şi profită de fiecare minut al vieţii"[21]. Mai tarziu Miley l-a adus şi pe tatăl sau, Billy Ray, la audiţii pentru rolul tatălui personajului principal. Serialul se concentreză pe adolescenţă, dar introduce şi aspectul identităţii secrete în poveste.

Serialul Hannah Montana a fost transmis prima dată pe 24 martie 2006 în Statele Unite, avand în medie 4 milioane de telespectatori pe episod. Deoarece serialul a avut un mare succes, Cyrus a înregistrat opt piese pentru coloana sonoră a albumului, debutănd pe locul #1 în Billboard 200, cu 281, 000 de copii vândute doar în prima saptamana de la lansare[22]. De asemenea Cyrus a realizat acturile de deschidere în turneul The Party's Just Begun Tour a trupei The Cheetah Girls în 39 de oraşe. Turneul a început pe 15 septembrie 2006 [23].

Pe 26 iunie 2007, a lansat un dublu disc, Hannah Montana 2/Meet Miley Cyrus, al doilea disc fiind debutul ei solo. Albumul a debutat pe locul #1 în Billboard 200 cu peste 326, 000 de exemplare vândute în prima săptămână de la lansare. Albumul a fost certificat 3x platină de asociaţia RIAA, cu peste 3, 2 milioane de exemplare vândute în Statele Unite. „See You Again", inclusă în acest album, a fost prima melodie a artistei care a intrat în Billboard Hot 100 pe locul #10. Pe 22 iulie 2008 s-a lansat al doilea album de studio al căntâreţei, întitulat Breakout, care a intrat pe locul #1 în topul Billboard 200. În septembrie 2009 a participat în cântecul Just Stand Up! în suport la campania anti-cancer Stand Up To Cancer şi în concertul benefic City Of Hope în sprijinul cercetării cancerului şi programelor de formare profesională.

Pe 1 noiembrie 2009 a înregistrat piesa „I Thought I Lost You" cu John Travolta pentru coloana sonoră a filmului Bolt, în care a interpretat şi vocea lui Penny. Cyrus a primit o nominalizare la Globul de Aur pentru această piesă.
De alta data ai putea face qasta singurica...Succes pup!kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca miley cyrus ca e frumoasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am. s-a drogat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ea s-a schimbat numele di miley cyrus in miley ray cyrus

| mysterious a răspuns:

Miley Cyrus a fost interesată de teatru încă de cand avea 9 ani, luând lectii la Armstrong Acting Studio când familia ei locuia în Toronto, Canada[19]. Începutul carierei sale a fost marcat de roluri minore, debutând cu un rol minor în serialul tatălui ei, Doc, în care a jucat-o pe Kylie. În 2003 Miley a jucat în filmul lui Tim Burton, Big Fish, unde a interpretat-o pe „Young Ruthie" (tânăra Ruthie).

La 12 ani a audiţionat pentru rolul „Lilly Truscott" în serialul Hannah Montana[20]. Directorii executivi de la Disney au crezut că e prea mică pentru rolul acela, dar după mai multe insistenţe ea a fost rechemată pentru audiţii. În cele din urmă ea a audiţionat pentru rolul principal, „Zoe Stewart". După ce a câştigat rolul, numele personajului a fost schimbat la „Miley Stewart". Potrivit preşedintelui companiei Disney Channel, Miley a fost aleasă pentru performanţa şi caracterul ei energic şi a fost vazută ca o persoană „care se bucură şi profită de fiecare minut al vieţii"[21]. Mai tarziu Miley l-a adus şi pe tatăl sau, Billy Ray, la audiţii pentru rolul tatălui personajului principal. Serialul se concentreză pe adolescenţă, dar introduce şi aspectul identităţii secrete în poveste.

Serialul Hannah Montana a fost transmis prima dată pe 24 martie 2006 în Statele Unite, avand în medie 4 milioane de telespectatori pe episod. Deoarece serialul a avut un mare succes, Cyrus a înregistrat opt piese pentru coloana sonoră a albumului, debutănd pe locul #1 în Billboard 200, cu 281, 000 de copii vândute doar în prima saptamana de la lansare[22]. De asemenea Cyrus a realizat acturile de deschidere în turneul The Party's Just Begun Tour a trupei The Cheetah Girls în 39 de oraşe. Turneul a început pe 15 septembrie 2006 [23].

Pe 26 iunie 2007, a lansat un dublu disc, Hannah Montana 2/Meet Miley Cyrus, al doilea disc fiind debutul ei solo. Albumul a debutat pe locul #1 în Billboard 200 cu peste 326, 000 de exemplare vândute în prima săptămână de la lansare. Albumul a fost certificat 3x platină de asociaţia RIAA, cu peste 3, 2 milioane de exemplare vândute în Statele Unite. „See You Again", inclusă în acest album, a fost prima melodie a artistei care a intrat în Billboard Hot 100 pe locul #10. Pe 22 iulie 2008 s-a lansat al doilea album de studio al căntâreţei, întitulat Breakout, care a intrat pe locul #1 în topul Billboard 200. În septembrie 2009 a participat în cântecul Just Stand Up! în suport la campania anti-cancer Stand Up To Cancer şi în concertul benefic City Of Hope în sprijinul cercetării cancerului şi programelor de formare profesională.

Pe 1 noiembrie 2009 a înregistrat piesa „I Thought I Lost You" cu John Travolta pentru coloana sonoră a filmului Bolt, în care a interpretat şi vocea lui Penny. Cyrus a primit o nominalizare la Globul de Aur pentru această piesă.

| nimenialtudecatunanonim a răspuns:

Miley Cyrus (Destiny Hope Cyrus) s-a nascut in data de 23 noiembrie 1992 in Nashville, Tennessee. Tatal sau - Billy Ray Cyrus (actor/cantaret de muzica country) i-a gasit supranumele `Miley` de la faptul ca zambeste tot timpul.

Primul rol il primeste in 2003, aparand in seria TV `Doc`, pentru ca in 2005 sa debuteze pe marile ecrane cu un rol in filmul `Big Fish`.

In 2006 familia sa se muta in Los Angeles si in urma unor interviuri primeste rolul Hannah Montana/Miley Stewart in serialul Hannah Montana a canalului Disney.

In urma succesului de care serialul se bucura in Statele Unite, Miley semneaza un contract pe 4 ani cu Hollywood Records. Soundtrack-ul filmului a fost lansat la sfarsitul lunii octombrie 2006.

Piesa `If We Were a Movie` atinge inca de la intrarea sa in Billboard Hot 100 locul 47.

| supergeniu a răspuns:

Da este foarte cunoscutalaughing a jucat in HANAH MONTANA

| shad00w a răspuns:

Miley Ray Cyrus (pe numele adevărat Destiny Hope Cyrus, n. 23 noiembrie 1992, Nashville, Tennessee, Statele Unite ale Americii)[este o cântăreață și actriță americană. Miley este cunoscută pentru rolul ei din serialul Hannah Montana și din filmul The Last Song. Deoarece serialul a avut un mare succes în Statele Unite, în octombrie 2006 a fost lansat o coloană sonoră a acestuia. Cariera solo lui Miley Cyrus a început cu albumul Meet Miley Cyrus care a fost lansat pe 23 iulie 2007, album ce includea și hitul „See You Again". Al doilea album al artistei s-a numit Breakout și a fost lansat pe 22 iulie 2008, fiind primul album fără franciza Hannah Montana. Ambele albume au debutat în clasamentul american Billboard 200 pe locul întâi.[4]. În 2007 Cyrus a susținut turneul mondial Best of Both Worlds Tour după care a fost creat filmul Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert. În 2009 a început al doilea turneu, numit Wonder World Tour.

Miley Cyrus a interpretat vocea lui Penny din filmul Bolt, și a înregistrat piesa „I Thought I Lost You" din coloana sonoră a filmului cu John Travolta, piesă pentru care a primit o nominalizare la Globul de Aur. Ca urmare a serialului Hannah Montana a fost creat un film numit Hannah Montana: Filmul. Filmul a fost lansat pe 10 aprilie 2009 în Statele Unite. În 2008 Miley a apărut în topul revistei Time „Cele mai influente 100 de persoane din lume".[ În 2008, revista „Forbes" a clasat-o în topul Celebrity 100 pe locul 35, cu încasări de peste $25 milioane de dolari[6], iar în 2009 pe locul 29[. De la începutul turneului Wonder World Tour Miley a vândut peste 14 milioane de albume.
mai multe pe : http://ro.wikipedia.org/wiki/Miley_Cyrus [ dai click pe scrisul albastru ] si o fundita :*