| BlackMan a întrebat:

Bai sunt fata... apropo ramane semn de la pierce. in buza mie mi-a ramas si l-am scos de o saptamana jumate:-s aveti grija si voi.:* pwpici

5 răspunsuri:
| User a răspuns:

Baaai inteligentule. Bai eu sunt baiat bai... apropo, cine te-a pus sa-ti faci pierce'u? Trebuia sa te gandesti la consecinte.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Rămâne un punctuleţ care e foarte putin vizibil.

| stefangeles a răspuns:

Daca este facut in limba nu ramane semn decat foarte putin dar in afara gurii raman semne in spranceana in buza in nas ramane semn doar in cazul in care rana se usuca dar daca iti faci gaura si nu pui nimic in ea se astupa big grin dar daca porti pierce mai mult timp acolo ramane semn

| ►βέβέℓύşă a răspuns:

În general, problemele diferă în funcţie de locul unde îţi va fi plasat pierce-ul şi de locul/persoana care ţi-l face.
Dacă vrei să-ţi faci un pierce în buză, ar trebui mai întâi să te gândeşti la faptul că acesta ţi-ar putea afecta dantura sau gingiile (pentru că metalul se va freca de dinţii şi gingiile tale fără să-ţi dai seama). Se poate ajunge la infecţii mari sau chiar la fisurarea smalţului dinţilor din cauza asta.
În limbă e puţin mai complicat pentru că poate fi nimerit un nerv sau un canal şi să ţi se infecteze limba, să se umfle urât, să nu poţi vorbi sau mânca mult timp.
Deasemenea, este bine ca atunci când îţi faci pierce-ul să ţi-l facă cineva care se pricepe, să-l facă numai cu materiale sterile şi să ştie să-ţi spuna ce trebuie să faci în cazul unor infecţii sau altele. E bine să mergi la un salon şi să urmezi cu stricteţe paşii pe care îi ai de urmat dupa ce termini de făcut toată „minunea" (paşii ţi-i vor da ei happy... mie mi-a ramas doar o bubita micuta...acum 3 saptamana l`am scos si mai am inca urmasad. api nu se vede tarethinkingsigh las ca trece:*:*

| bunker a răspuns:

Bine ca mi-ai spus.iti dau fundita!