| BRoxana a întrebat:

Bine am si eu o dilema, sunt in clasa a7a am 13 ani si totusi ma gandesc destul de mult la viitor, pentru ca imd va trebuii sa imi aleg un liceu si vreau sa ma axez pe ceea ce imi trebuie.As vrea sa urmez ceva de psihologie sau administratie afaceri si totusi nu stiu ce profil mi-ar trebui stiinte sociale sau mate info, pentru administatie afaceri? Pentru psihologie stiu ca trebuie stiinte sociale si totusi chiar nu stiu ce voi face in viitor pentru ca nu stiu daca in Romania ma pot axa pe un succes in psihologie, de asta m-am gandit si la administratie afaceri.deci 2 intrebari: -Ce profil de liceu miar trebuii pentru administratie afaceri? si a 2a.pentru cei care cunosc, mi-as putea construii o cariera de succes si totusi de psihologie in Romania?happy

Răspuns Câştigător
| madalina_8123 a răspuns:

Iti poti face o cariera de succes in orice domeniu vrei, atat timp cat iti place cu adevarat ceea ce faci, ai forta de munca si ambitia necesara. Nu te lua dupa zvonuri. Daca iti place psihologia, tocmai am auzit la stiri ca in Romania este un deficit de psihologi in scoli. In ceea ce priveste liceul, sa stii ca nu are mare importanta ce liceu vei termina. Eu am terminat economicul - voiam sa fiu "femeie de afaceri" - dar uite ca nu am facut facultatea de economie, ci dreptul pentru ca, in cele din urma, am realizat ca-mi place altceva. Liceul te ajuta doar sa-ti formezi un anumit rationament, eventual.

3 răspunsuri:
| Kitty a răspuns:

Stai linistita, mai ai un an... nu te gandi de acum. ca o sa te gandesti destul in clasa a 8, eu sunt in clasa a 8 si. deja simt ca nu mai suport; e extrem de greu si ma razgandesc de pe-o zi pe alta la ce profil vreau sa dau laughing, deci nu te gandi de acum, nu are rost.

| Blosssom a răspuns:

Da.Pshihologii au succes in Romania, mai ales pe timp de criza pentru ca multi fac depresii laughing

| Blosssom a răspuns:

Ti-ar trebui un profil economic. thinking