| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a8a si urmează sa intru la liceu si nu stiu ce profil sa aleg dintre:
-Stiinte ale naturii si Mate-info.
As vrea sa aleg un profil la care sa urmez o facultate după ce termin.Ce meserie credeti ca e mai buna pentru viitor, IT sau Medic. As dori un raspuns cat mai concret.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Important este sa iti placa. Ce-a mai buna este de medic; dar daca nu iti place prea mult sau daca ti se face rau cand intri intr-un spital (asa cum se intampla la mine happy ), atunci oricat de mult ti-ar placea, nu este recomandata aceasta meserie pentru tine.
Sau poti sa combini IT_ul cu medicina intr-o oarecare masura -adica sa dezvolti medicina prin crearea de aparate medicale.

| anonim_4396 explică (pentru anonimg):

Multumesc, eu oricum vreau sa devin neurochirug!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Neurochirurg!*

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu mi.as schimba dorinta de a deveni medic niciodata, doar am vrut sa vad ce parere au altii despre acest lucru!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Îmi place prea mult tot ce stie de stiintă!

| anonimg a răspuns (pentru anonim_4396):

Mulțumesc pentru funda.
Iti recomand cărțile lui Ben Carson; si poti începe cu "Mâini înzestrate". Le gasesti pe site-ul viatasisanatate.ro sau la librariile SolaScriptura.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu te duci pentru aia `care e mai buna pentru viitor` ci cea care-ti place. Si exista si alte domenii, nu doar astea. Du-te la mate-info, e mai versatil.