| Olteanu_Gabriela_2000 a întrebat:

Buna!
1.Ce poti ieși cand termini liceul (facultatea) de la Liceul "BĂLAȘA Doamna"?
2.Cu ce medie se intra la liceul acesta?
3.Ce materii se studiază acolo?
Urgent, dau funda!

Răspuns Câştigător
| MarishB a răspuns:

1. Ce facultate poti urma dupa ce ai terminat liceul? In caz ca la asta te-ai referit, profilul liceului este irelevant, cunosc oameni care dupa ce au terminat la profil de filologie au optat spre medicina.

2. Nu cred ca ai nevoie de o medie anume deoarece din cate am gasit pe site-ul liceului vei avea o proba de perceptie vizuala si o proba de creativitate. Daca nu ma insel aceste doua probe se aplica pentru toate profilurile

3. Nu am nici o idee dar bacul il vei da la fel ca cei de la filologie:
Romana - Istorie - Si a treia materie la alegere dintre geografie, logica, psihologie, economie, sociologie sau filosofie

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Liceul e liceu, facultate e facultate. Dupa ce termini un liceu teoretic nu iesi absolut nimic