| bogdan1004 a întrebat:

Buna am 14 ani jumatate anul acesta in iulie fac 15 am niste intrebari:

1. Pot incepe sa fac scoala de arbitri?

2.Trebuie sa ma epilez pentru asta pe picioare?(nu prea sunt de acord cu aceasta idee)

3.De unde imi procura accesoriile de arbitru(cartonase, fluier, etc.

Vreau raspunsuri va rog cat de repede va dau vot+funda.Raspunsuri cat mai repede cu putinta va rog

Răspuns Câştigător
| Sn00pyx a răspuns:

Salut Bogdan, sunt arbitru de fotbal si cred ca sunt in masura sa-ti dau niste sfaturi. Poti incepe scoala de arbitri la varsta care o ai, nu este o limita de varsta in prvinta asta. Nu trebuie sa te epilezi pe picioare, insa in schimb trebuie sa ai atentie la imbracamintea pe care o vei folosii, vei intra in contact cu tot felul de oameni importanti, de ex:"primari, medici, oameni cu studii superioare din toate domeniile, ingineri etc." Accesoriile, asa cum le zici tu, ti se vor da de la comisia din care faci parte, fiecare comisie are un reprezentant, la mine in Olt sunt 5 astfel de reprezentanti si asta se ocupa de tine in ceea ce priveste accesoriile, tu trebuie decat sa-ti cumperi echipament, sa platesit o taxa o data la 6 luni si sa fii cat mai bun in ceea ce faci si cu timpul iti cei lua categoriile si vei creste in grad cum se zice. Daca mai ai alte intrebari, nu ezita! sper ca ti-am fost de ajutor!

| bogdan1004 explică (pentru Sn00pyx):

Ai un id de yahoo sa vorbim, trimite-mi mesaj privat

| Sn00pyx a răspuns (pentru bogdan1004):

Id: luciferangel93

4 răspunsuri:
| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Nu poti incepe, ca esti prea mic... 2) Nu trebuie sa te epilezi pentru ca esti barbat.il al doilea rand, nu e rusine sa ai par pe picioare, tu ca baiat. 3) daca vei ajunge arbitru toate accesoriile, iti vor fi date de asociatia sportiva.

| bogdan1004 explică (pentru SuperGirl122222222222):

Nu m-ai ajutat deloc 1 nu sunt prea mic, asta conteaza cu epilatu si de antrenor