| erik100 a întrebat:

BUNA AM 26 DE ANI. AM CRESCUT LA TARA NU AM AVUT POSIBILITATEA SA MERG LA SCOALA MAI DEPARTE, AM DOAR 8 CLASE SI AS DORI SA CONTINUI CREDETI CA MAI AM VREO SANSA ACUM? STIU CA MULTI O SA RADA DE MINE DAR NU DORESC LA NIMENI SA TREACA PRIN CE AM TRECUT EU SI TREC IN CONTINUARE. EU VREAU DOAR O A DOUA SANSA. DACA MA POATE AJUTA CINEVA CU SFATURI VA ROG.MULTUMESC ANTICIPAT

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce am sentimentul, inca de la moderare, ca esti mai mult decat spui, nu stiu, dar sub cuvintele astea se ascunde alt om! Eu iti pot spune doar ca sansa ai, si aceasta este posibilitatea de a te inscrie la liceu la seral, asa cum au spus cei mai multi dintre cei care ti-au raspuns. Daca te grabesti, e posibil sa te inscrii chiar din anul acesta.
Bafta iti doresc!

12 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Du-te l cel mai apropiat liceu care are sectie de seral si intereseaza-te ce si cum...secretara o sa iti ofere toate informatiile, iar apoi inscrietebig grin succes!

| Swabia a răspuns:

@NNoname...ai vrut sa zici si de 50 de ani probabil, cunosc caz!
Seralul e cea mai buna solutie.winking

| asya a răspuns:

Noi toata viata invatam! Intr-adevar nu e la fel sa faci scoala la timp...sau peste cativa ani, insa niciodata nu e prea tarziu! Se vede ca esti ambitioasa si nu uita ca rautatile celor din jur te ridica si mai mult! Probabil se vor gasi niste,, destepti" sa rada de tine, dar tu trebuie sa mergi mai departe cu capul sus!
Ai mii de sanse sa ajungi unde doresti tu incepand cu un liceu la seral!

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Fa seral-ul!
Trebuie sa iti termini studiile...
Nu conteaza daca 2-3 boi vor rade de tine...nu conteaza asta!

| MM a răspuns:

Ce te intereseaza pe tine de ce zic altii? Nu baga pe nimeni in seama si continua-ti studiile.Incearca la seral. Succes si felicitari pentru ce vrei sa faci!

| Amelia87 a răspuns:

Sigur ca ai sanse! Niciodata nu e prea tirziu sa inveti. Iti doresc multa ambitie si succes! happy

| Madalina_4750 a răspuns:

Cea mai buna optiune esti sa faci liceul la seral si nu va rade nimeni de tine crede-ma sunt persoane care depasesc cu mult varsta ta.

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hehe. sunt si elevi de 30 de ani.
DUte la un liceu la seralhappy acolo faci 13 clase k asa s face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Este de râs dacă nu te-ar fi interesat să-ți continui studiile și să te apuci de cine știe ce nelegiuire.
Poți urma cursurile serale de la un liceu care are această formă de învățământ. Ca să știi care sunt liceele, trebuie să mergi la Inspectoratul Școlar de la tine din județ și ceri lista cu liceele cu profil seral.
Poate găsești ceva și aici: www.edu.ro/licee
Mult succes.
Pa, pa.

| bunicuta55 a răspuns:

Numai prost intentionatii pot sa rada la asa ceva.calea de urmat este sa faci liceul la seral(dar costa...) si apoi sa urmezi cursurile unei facultati la f.r. sau i.d.P.S.am o cunostinta de 48 de ani, care acum este boboc la o facultate.acesta este drumul de urmat si singurul! bafta.

| cesege a răspuns:

Niciodata nu e prea tarziu ca sa inveti! Exista posibilitatea sa continui studiile si iti doresc din inima SUCCES, sa nu te lasi! Importanta este dorinta ta de a invata! Eu cred ca permanent in viata invatam:la scoala, si in viata, de la cei care au experienta mai mare decat noi! Succes si nu te lasa:cei care incearca, reusesc!

| flowerd a răspuns:

Niciodata sa nu te temi ca ai sa ajungi prea tarziu, atata timp cat ai un scop in drumul tau pentru ca intr-un final, la sfarsitul celui mai mare drum al nostru nu va conta nici cate drumulete am batut nici la ce varsta am pornit la drum ci daca resuit ceea ce ne-am dorit.
Respect :*
"Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai multe decat stiu" Seneca