| gabitu1000 a întrebat:

Am ceva tatuaje si as vrea sa dau la academia militara. M-ar putea respinge din cauza asta?

Răspuns Câştigător
| vlady434 a răspuns:

Salut. Din cate stiu eu, daca nu sunt intr-o zona vizibila, nu constituie un pericol pentru tine. Totusi, am un prieten, care avea un tatuaj mic in spatele urechii(o nota muzicala), care era cam cat unghia de la degetul mare, si a fost respins... Concret, daca este intr-o zona vizibila (antebrat, picior, gat, etc) s-ar putea sa fi respins. Oricum, mult noroc!

4 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Au venit cei de la academie si la noi la liceu. Au spus ca daca nu sunt intr-o zona vizibila nu este problema.

| DenisaKarolina a răspuns:

Poti sa ai tatuaje dar sa nu fie vizibile.

| Zobeck a răspuns:

Daca este la verede este o problema, daca nu, este ok