| bluelife a întrebat:

am o mare dilema
in 2011 va trebuii sa ma inscriu la facultate, in bucuresti...inca nu m-am hotarat
drept-daca da cele mai bune facultati inclusiv particulare
psihologie -la fel recomandarihappy
sociologie si asistenta sociala-la universitate
as vrea sfaturi ca sincer nu stiu ce drum sa urmez am ajuns la concluzia ca aceste 3 profile imi plac cel mai mult...

1 răspuns:
| sunset a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa te duci la o universitate particulara.Mai bine inveti putin si te duci la una de stat.
Iti recomand Universitatea Bucuresti, catedra de Drept, este cea mai buna sincer!
Acolo vreau sa dau si eu, peste vreo 2 ani.
Ca absolvent de drept ai mult mai multe oportunitati.Psihologia, de exemplu te limiteaza., la fel si sociologia.
Cel mai bine este sa ai orizonturile cat mai deschise, si Facultatea de Drept este cea mai potrivita, dupa mine.
Mult succes!