| Battery a întrebat:

am o nelamurire cu privire la recontractarea materiilor. Semestrul acesta nu am avut prezenta la 5 materii si nu am intrat in examen. Restul 3 examene le-am luat. Pot sa trec in anul urmator daca am materii de recontractat? Daca da, cate materii pot recontracta in urmatorul an? Multumesc.

1 răspuns:
| blanche19 a răspuns:

Atat examenele cat si verificarile au un anumit nr de credite (verificarile mai putin iar examenele mai multe), in functie de specializare si nr de credite pe care le ai, la mine la contabilitate poti intra in anul urmator cu 4 restante, din 60 de puncte de credite trebuia sa avem 45 ca sa putem trece in anul urmator.succes