| ArianaVera a întrebat:

Buna, am o nelamurire in legatura cu admiterea la UBB-litere, daca aleg norvegiana ca specializare principala A si engleza ca specializare B, din ce o sa dau examenul de admitere?

Multumesc!

1 răspuns:
| mODIN a răspuns:

Fix aia a fost combinatia pe care am facut-o eu in facultate. Cred ca poti da la oricare, dar daca ai cambridge/ielts/ecl poti sa-ti echivalezi examenul de admitere cu 10. Eu asa am facut.

Apropo, daca e vreo metoda sa te conving sa NU dai la litere, te rog anunta-ma, pentru ca, din experienta proprie si cea a colegilor mei care am facut litere, iti zic ca e o optiunea foarte proasta.