| MyDanutsa a întrebat:

.am si eu o intrebare " ca sa devii asintenta medicala trebuie sa faci profilu uman sau real ..stiu ca trebuie chimie si biologie. dar chimia e la real si biologia mai mult e la uman si in plus nu ma prea descurc la chimie dar la biologie pot face fata ..va multumesc.dau funda la cel mai bun raspuns.happy

Răspuns Câştigător
| MirunaC a răspuns:

Biologia nu se face la profilul uman, aici totul se bazeaza pe romana, limbi straine si istorie.biologie faci la real, mai exact bio-chimie.Pentru a deveni asistenta medicala trebuie sa faci profilul real.La liceu faci alt tip de chimie insa, mai grea decat cea din scoala generala.