| Alle1900 a întrebat:

Buna! Am terminat recent clasa a 12 a si as vrea sa dau mai departe la Facultatea de Arta UNAGE in Iasi pe Design.
As vrea sa stiu in ce constau probele ( stiu ca prima proba este de desen si a doua de schita de proiect), sa stiu mai multe detalii, cum sunt cursurile, profesorii, etc.
Daca stiti sau aveti vreo cunostiinta, va rog sa mi scrieti un raspuns. Multuumesc!

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Detaliile despre admitere ar trebui sa le gasesti pe site.In rest deruleaza pe aici, mai sunt care spun din experienta proprie la aceasta facultate din alte orase, cred, nu Iasi.Dar spun tot ca te ajuta macar putin.
https://www.youtube.com/results?search_query=Arta+UNAGE+in+Iasi

| dullcat a răspuns:

Aici gasesti grupuri unde te poti inscrie si intreba https://www.facebook.com/search/groups?q=unage%20iasi

De obicei exista unul pentru studenti si viitori studenti, iar un altul este cel serios in care sunt inclusi si profii.

Succes.

| Alle1900 explică (pentru dullcat):

Am citit, insa as fi vrut mai multe detalii…despre probe, mediile cu care se pot intra, cum sunt cursurile..etc.
N am Facebook, dar am incercat sa trimit un e mail si mi s-a spus sa ma uit tot pe site ul lor si tot n am aflat ce doream sa stiu.

Asa ca, daca aveti mai multe informatii, va rog sa mi scrietilaughing