| RuxyStephanie a întrebat:

Aş avea mai multe întrebări privind viaţa din cadrul Academiei de Politie, respectiv Facultatea de Pompieri celor ce se află în cunoştinţă de cauză.
Am înţeles ca după admitere se vor face 3 saptamani de militarie/instructaj la Drajna, timp in care ...va fi ca in armata.
Ma intereseaza dupa ce se termina aceste 3 saptamani, in timpul celor 4 ani de facultate, este obligatoriu sa stai la cămin sau te poti decazarma din anul doi? Nu ai voie sa iesi din cadrul facultăţii decât in weekend?(si daca e asa, acest lucru se poate schimba in bine pe masura ce parcurgi anii de studiu?) Se pot primii vizite? E ca si in armata? (Lasand la o parte cele 3 saptamani de instructaj)
Ofer fundă

1 răspuns:
| Daria_Popa_2000 a răspuns:

Pai nu este atat de drastic si din cate stiu nu e obligatoriu sa stai la camin. In orice caz se pot primi vizite doar ca e foarte urat la camin