| HonțBia a întrebat:

As avea nevoie de ajutor! Sunt in clasa a-X-a, iar de la anul, în clasa a-XI-A as vrea sa ma transfer la Pedagogic, pe profil de științe sociale, dar nu știu în ce constă probele/examenele pe care le voi da si la ce materii le voi da. Si daca puteti sa imi da mai multe detalii despre acest profil(la ce voi da teze si bacul). Va multumesc!

1 răspuns:
| Gigantulmaro a răspuns:

Eu sunt la stiinte sociale,deci te pot ajuta.
In primul rand dai teza la romana, economie parca, geografie sau istorie si engleza(sau franceza, probabil conteaza la ce esti mai avansat, noi toata clasa am dat la engleza)
in al doilea rand mate am facut pana in a 12 a, fizica si chimie a 11 a si bio pana in a 12 a
Eu am ales acest profil deoarece mi se pare un echilibru intre real si uman.Asta e parerea mea, acum fiecare cum stie.Mult succes!