| Link01234 a întrebat:

As dori sa stiu daca jobul de traducator iti garanteaza un viitor bun.Adica se castiga bine? Nu stiu daca sa ma indrept spre acest drum, care multi spun ca ar fi instabil.Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| lalaura94 a răspuns:

In urmatorii 5 ani, cred ca e sigur, in urmatorii 10- 15, nu stiu. Fratele iubitei mele e traducator si are un salariu din care se poate descurca fara probleme, iar iubita mea pare ca va merge pe acelasi drum, spre frica mea deoarece meseria asta nu e deloc certa, deja a inceput sa se automatizeze lucrurile foarte mult in domeniu, si din ce in ce nu va mai fi nevoie de traducatori.

| nastaseelenacristina a răspuns (pentru lalaura94):

Buna,ma intereseaza si pe mine meseria asta, il poti ruga pe cumnatul tau sa mi spuna in ce a constat proba la examen vreau sa traduc filme mai exact.multumesc mult. orice informatie e binevenita

| lalaura94 a răspuns (pentru nastaseelenacristina):

Examen la engleza si interviu din ce am inteles, admiterea e simpla, facultatea e asa si asa, problema e dupa.

| nastaseelenacristina a răspuns (pentru lalaura94):

Eu am auzit ca ar fi un examen la ministeru culturii cu taxa, nu facultate