| zuzulina78 a întrebat:

As vrea mai multe informatii despre facultatea de teatru si actorie din Bucuresti, numar de locuri, taxa, ce probe se dau la admitere, daca conteaza media..etc. Dau funa:*

3 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Depinde acum si ce alegi, arta actorului, coregrafie etc. In general, pentru arta actorului trebuie sa pregatesti un monolog, poezie, trebuie sa ai o cultura generala bogata, mai ales cultura care tine de teatru/cinematografie. Ti se testeaza si urechea muzicala. Din cate stiu, media conteaza in momentul in care se repartizeaza admisii pe grupe. Taxele difera de la facultate la facultate. Spre exemplu la UNATC cica ar fi foarte scump, iar taxele nici nu sunt afisate pe site-ul lor. Ar mai fi la Hyperion dar aici e cu taxa. Cauta pe siteul lor.

| Eschimoasa a răspuns:

Buna,

Mai jos ai un link. Sper sa-ti fie util. :)

http://www.studentie.ro/facultate/facultatea-de-teatru-f108

| zuzulina78 explică:

Si aveti idee cat e taxa? Si cate locuri sunt la fara taxa?