| Cineva3 a întrebat:

as vrea peste doi ani cand termin liceul (liceu teoretic) sa merg la Academia Fortelor Terestre de la Sibiu. Intrebarea mea este: dupa ce termini Academia la Stiinte militare, informatii si ordine publica cu ce te vei ocupa dupa ce vei termina Academia?
Daca este cineva care vrea sa mearga anul acesta la Academie sau care a mers anul tercut/anii tercuti si doreste sa imi ofere detalii m-as bucura.
Multumesc anticipat pentru orice ajutor acordat.

3 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Academia e cam aiurea in ceea ce priveste cariera militara viitoare, vei ajunge grangure intr-o cazarma si nimic mai mult pana la pensie. Dupa pensionare nu ai decat sa te retragi undeva la tara si sa cresti porci si gaini. Daca vrei un viitor mai bun dpdv financiar ar fi bine sa te duci la Academia Navala sau la aviatie.

| SSJGohan3 a răspuns:

Vei avea un loc in cadrul armatei ca si ofiter daca faci stiinte militare vei fi la anumite arme mai de lupta sa zic asa informatii si ordine publica gen fiscal...echipamente etc pe domeniu militarwinking

| Cineva3 explică (pentru SSJGohan3):

Si stii cumva cat de strict este programul in cadrul Academiei? Si daca ar fi greu pentru o fata sa se descurce.