| roxana1993 a întrebat:

as vrea sa imi spuneti daca stiti:Cum este sa fii invatator? Cat salariu are un invatator. Ce ati alege dintre a fi contabil, profsesor de religie, invatator. va multumesc, si va doresc o zi buna!

Răspuns Câştigător
| Alleksaandra a răspuns:

Un invatator are salariul cam de 10-20 de milioane (1000-2000 de lei) pe luna, dar cel mai bine si de preferat ar fi contabil daca aveti facultate. Funda?

3 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Cu toate ca e putin mai dificil, cred ca cel mai ok ar fi sa alegi sa fi contabil! e mult mai bine platit si nu trebuie sa iti bati capul cu copii care nu vreau sa invete!

| crmr a răspuns:

Asi alege sa fiu contabil pentru ca la invatatori e salariul mic si cateodata copii enervanti

| yulyka a răspuns:

Salariul de contabil este mult mai mare decat cel de invatator, de asemenea si munca este mai multa! Depinde de tine ce i-ti place sa faci si ce astepti de la postul respectiv!