| Beatrice546 a întrebat:

Buna! Aș vrea să stiu si eu cum pot face să ajung actrită, coregrafă, învățătoare sau judecatoare/avocata.
As face fata la macar 2 dintre ele?
Necesita munca?
Este greu?
Vreau răspuns complet. Vreau la fiecare sa fie o explicatie, cum pot face. Ceea ce stiu este ca la avocata sau judecatoare trebuie sa dau la facultatea de drept, la actrita si coregrafa la facultatea de arte. Dar la învățătoare? Vreau raspuns in special la Învățătoare, coregrafa, actriță.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Invatand, invatand si doar invatand pe rupte!

| readytofly a răspuns:

Actrita, coregrafa - mergi la UNATC, sub 10% din ei sunt platiti cat de cat ok dupa absolvire
Invatatoare - nu recomand, iti trebuie maxim liceu si nu e platit bine, plus copiii aceia
Judecatoare - Trebuie sa iei examenul de la INM, cel mai greu din tara
Doamna avocat - Sunt foarte multi absolventi de drept, foarte putine locuri de munca pentru ei