| boscutza a întrebat:

ce meserie este mai avantajoasa Educatoare sau psiholog? care sunt avantajele si >>dezavantajele::

3 răspunsuri:
| martzian a răspuns:

Trebuie sa clarifici ce intelegi prin "avantajos". Cred ca mai intai trebuie sa te hotarasti ce ti se potriveste cel mai bine.

| UnCorpSanatos a răspuns:

Educatoare, adica la gradinita nu prea merita trebuie sa ai grija de copii mici care in ziua de azi is si majoritatea foarte rai de acasa si neascultatori, invatatoare (clasele 1-4) ar mai merge salariul nu este foarte mare da primesti foarte multe cadouri de la copii de ziua ta, inceput de an etc. psiholog ii o meserie mai interesant si pe mine m-a tentat putin daca iti place sa sfatuiesti si sa ajuti oamenii mai mult decat sa ai grija de copii altcuiva care daca patesc ceva iti sar parintii in cap laughing, oricum psiholog(nu psihiatru) mai bine decat educatoare

| huuu a răspuns:

Psiholog
e o profesie multilaterala