| anonim_4396 a întrebat:

Dintre asistent medical si agent de turism, ce ati prefera sa fiti? Care meserie e mai avantajoasa din punct de vedere financiar, al sigurantei locului de munca etc? Care sunt avantajele si dezavantajele? Dupa 20 de ani de munca, agentul de turism primeste tot 1000 de ron? Sau 800 ron? Asa e in Romania?

2 răspunsuri:
| Misha_1025 a răspuns:

Mai banoasa e cea de asistent medical (o cafea, o atentie etc) iar treaba cusiguranta locului de munca...ha, sa fim seriosi, eu de ex. nici pe mine nu mai sunt sigur, am vrut sa trag un vint si culmea, am facut pe mine! Cum zicea sotia mea, trezeste-te ma suntem in Romania frate!

Răspuns utilizator avertizat